O nás

Jsme volné sdružení kameníků. Provádíme veškeré stavební kamenické práce. Vyhotovíme obklady, obklady fasád, dlažby, schody, kamenné zdi, suché zdi, klenby, schodiště, krby, pergoly, ohniště, gabiony, koupací jezírka, kamené lavičky atd. Používáme přírodní kámen. Pracujeme tradičními řemeslnými postupy, s důrazem na vysokou kvalitu díla a jeho estetickou hodnotu.

Sdružení živnostníků pod názvem „RockWork“ má za sebou téměř dvacetiletou praxi. Zpočátku jsme působili hlavně v Krkonoších, zejména při pracích na obnově starých turistických cest a rekonstrukci hrádku Aichelburg. Zrealizovali jsme také pár rekonstrukcí opěrných zdí a schodišť na místních horských staveních a v Trutnově. V současnosti pracujeme převážně na Moravě.Pracujeme tradiční technologií s ručně vybíraným lomovým kamenem.

Hlavním oborem naší činnosti je zahradní architektura a kamenné stavby , např. suché zdi, opěrné zdi, dlažby, ploty a obklady staveb. K našim realizacím používáme jak architektonické zadání, tak vlastní návrhy. Spolupracujeme s architekty, zahradníky, staviteli zahradních vodních prvků a dalšími odborníky. Ve spojení se spřátelenými partami kameníků jsme schopni realizovat i velké zakázky.

Většinu našich zakázek tvoří soukromí stavitelé rodinných domů a zahrad. Mezi naše významnější zakázky patří např. stavba opěrné kamenné zdi v pivovaru v Dalešicích, realizace kamenného obkladu při zámecké zahradě zámku Buchlovice, výstavba vodního prvku a odpočívadla v zahradě zámku Valtice a kamenické práce při výstavbě golfového hřiště Kaskáda v Brně Jinačovicích.